Değişimin İpuçları

Türkiye'nin ilk oyunlaştırma platformu olan İşte Oyun sosyal, dinamik ve etkileşim oranı yüksek Internet servisleri yaratır.
Sosyal medya entegrasyonu, bildirimler, profil oluşturma ve rozetleri içeren oyunlaştırma araçlarıyla servisiniz yapısal olarak dinamikleşirken, görsel açıdan da zenginleşir.
İşte Oyun, Türkiye'nin ilk oyunlaştırma projesini hayata geçirdi!
Yeni Medya Mutfağı Tart'ın birikimi ve desteğini arkasına alarak, dünyanın ilk sosyal bahis sitesi olan Tuttur.com'un oyunlaştırma aşamalarını tamamlayarak yayına aldı. İşte Oyun'un ne kadar güçlü bir potansiyeli harekete geçirdiğini görmek için Tuttur.com'u ziyaret edebilir ve bu değişime tanıklık edebilirsiniz.


Oyunlaştırma çözümlerinin dünyadaki başarılı örnekleri hakkında detaylı bilgiler için buradan ilgili makaleyi indirebilirsiniz.

Servisinizin geçireceği değişime dair ipuçları için ise aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

Sosyal bir e-ticaret deneyimi

İşte Oyun, e-ticaret platformlarını sosyal medya kanallarıyla kusursuz bir şekilde birleştirir. Bu birleşime oyun kurgusunu da ekleyerek değerli kullanıcı davranışlarına sosyal bir açı kazandırarak faydalı aksiyonlara dönüştürülür.

İnteraktif oyun deneyimi

Platformlara özel kurgularla oyunlaştırılan servisler, interaktif bir işleyişe kavuşur. Kullanıcıların ürünü sepete ekleme, satın alma veya ürüne özel kampanyalardan faydalanma aksiyonları puanlar ve rozetlerle desteklenir. Böylece platforma dair değerli davranışlara daha kısa ve daha eğlenceli bir yolla ulaşılır.

Sosyalliğin bir adım ötesi

Platforma özel kurgulanan yorumlama özelliğiyle sosyal medya deneyimini bir adım öteye taşıyın: Kullanıcılarınızın fikir alışverişleri, ürün değerlendirmeleri ve önerilerinin puanlarla ödüllendirilmesiyle çok daha eğlenceli bir servis içi etkileşimi garantileyebilirsiniz.

Kişilikli bir duruş

Oyunlaştırmanın en önemli unsurlarından biri olan kullanıcı profilleri, kullanıcılarınıza uzmanlık alanlarını, yorumlarını ve sosyal çevrelerini sergileme şansını verir. Bunun yanında rozetler, puanlar ve fotoğraflarla da profilleriniz zenginleştirir, böylece servisinizde sadece birer isimden öte kişilikleri ile varolurlar.

Etkileşim ve dinamizm bir arada

Bildirimler aracı, sürekli güncellenen içeriği ve tamamen kişiselleştirilebilen özellikleri sayesinde etkileşim ve dinamizm hissini gerçek kılar. Kullanıcıları davranışları hakkında bilgilendirir, sonraki seviyelere ve rozetlere yönelik motivasyonlarını sağlar ve kazandıkları ödülleri göstererek kullanıcı deneyimini eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.
 
0
Tebrikler!
İşte Oyun’da ne var ne yoksa okuyup,
“Oyun Gurusu” rozetini kazandınız.
Bundan sonra oyunun kuralları
sizden sorulur.